Aktualności

Instagram wprowadza algorytm w news feedzie

Instagram zapowiedział zmiany w prezentowaniu treści na kontach użytkowników. Nie będzie już decydowała data publikacji zdjęcia, ale liczba zdobytych przez niego polubień czy dopasowanie fotografii do preferencji użytkownika.

O zmianach w sposobie wyświetlania treści na kontach użytkowników Instagram poinformował na swoim blogu. Według zapowiedzi w należącym do Facebooka serwisie zostanie uruchomiony algorytm, który spowodowuje inny sposób prezentowania treści niż dzisiaj, gdy o kolejności wyświetlania fotografii decyduje chronologia, w której są publikowane konkretne zdjęcia.

Jak informuje Instagram o tym, jakie zdjęcia w przyszłości zobaczą użytkownicy po otwarciu swojego profilu będzie decydowała nie data publikacji fotografii, ale liczba polubień danego zdjęcia oraz stopień jego korelacji z konkretnym odbiorcą.

Instagram tłumaczy, że nowe podejście do wyświetlania zdjęć jest następstwem doświadczeń serwisu, z których wynika, że przy obecnym chronologicznym układzie treści użytkownikom umyka 70 proc. wpisów, które mogą być ważne i wartościowe.
Powrót

Zaufali nam