Aktualności

Pogramy VoD w natarciu

Niemal dwie trzecie konsumentów na całym świecie deklaruje oglądanie programów w modelu video-on-demand (VOD), w tym zarówno krótsze, jak i dłuższe treści - wynika z badania Nielsena. Nieco ponad 1/4 badanych (26 proc.) przyznała, że płaci za oglądanie nadawanych bezpośrednio lub w ramach VOD programów poprzez subskrypcję. Dla porównania, 72 proc. respondentów płaci za oglądanie telewizji oferowanej przez operatorów kablowych i satelitarnych.

Z badania wynika także, że w grupie osób oglądających jakiegokolwiek rodzaju treści VOD, 43 proc. robi to przynajmniej raz dziennie, a ponad 3/4 (77 proc.) jako powód wskazuje możliwość oglądania programów o wybranej przez siebie porze.

Ponad połowa ogółu respondentów na świecie (59 proc.) stwierdziła także, że nie ma nic przeciwko oglądaniu reklam w zamian za darmowe treści.

Badanie "Nielsen Global Video-on-Demand Survey" zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w dniach 10 sierpnia - 4 września 2015 r. na grupie ponad 30 tys. internautów z 61 państw w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Łacińskiej, regionie Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryce Północnej, reprezentatywnej ze względu na wiek i płeć.
Powrót

Zaufali nam